استاندارد تولید لوله های پلی اتیلن

در حال حاضر کارخانجات تولید لوله های پلی اتیلن فاضلابی با رشد چشمگیری در حال افزایش بوده و ظرفیت تولید این لوله ها روز به روز افزایش می یابند،

تا حدی که در مناقصه های خرید این نوع لوله ها رقابت های شدیدی نیز بین تولید کنندگان ایجاد شده است. ولیکن با توجه به عدم وجود استاندارد ملی تولید این نوع لوله ها تولید کنندگان از استاندارد های متفاوت خارجی اعم از DIN , ISO , PREN , و ... استفاده نموده و تعیین نوع رده سفتی لوله ها تبدیل به معظلی در بررسی کیفیت فنی لوله ها شده است. از سوی دیگر نحوه کنترل و بازرسی تولید لوله پلی اتیلن نیز با توجه به شرایط پیش گفته با توجه به روشهای متفوت انجام آزمایشات و تفاوت ابزار و عدم وجود ابزار رفتار سنجی بلند مدت و تعیین CREEP RATIO که با توجه به نشریه شماره 163 دفتر امور فنی و تدین امور معیارهای معونت امور فنی سازمان مدیریت لوله ها، تعیین رده مورد نظر و نوع بستر سازی مناسب و مورد لزوم ایجاد مینماید.

طی سالهای 1383 و 1384 با همت تعدادی از کارشناسان این امر اعم از تولید کنندگان ، مهندسین مشاور و شرکت مهندسی ، بازرگانی پیش نویس استاندارد با استفاده از استاندارد 13476 PREN تهیه گردید، در سالهای اخیر قدمهای بلندی در جهت رفع این کاستی ها و پیشرفت این صنعت در سطح کشور برداشته شده و لیکن ظرفیتهای موجود این صنعت در کشور انتظارات بیشتری را ایجاد می نماید.

آخرین ویرایش در 1396/01/12

اشتراک گذاری مقاله

نویسنده

Super User

درباره ما

سایت لوله مارکت اولین سامانه استعلام قیمت لوله و اتصالات ایران با هدف پیشبرد و ارتقاء سطح علمی کاربران و سهولت در خرید و معاملات مرتبط ایجاد شده است.

آخرین پست ها

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه در جریان تخفیفات خدمات و محصولات ، سمینار ها قرار بگیرید !