مقایسه لوله پلی اتیلن با لوله بتنی از لحاظ فنی و قیمت - قسمت دوم

مزایای استفاده از لوله های پلی اتیلن نسبت به لوله های بتنی - عمر مفید این لوله ها با توجه به مقاومت بالای آنها در برابر فاضلاب بسیار بالاتر از لوله های بتنی، آزبست سیمانی و فولادی است.

  • انعطاف پذیری بالای لوله پلی اتیلن

  • مقاومت مطلوب دربرابر بارهای خارجی با رعایت بستر سازی مناسب و متناسب با مقاومت حلقوی لوله و بارهای وارده.
  • با توجه به سبکی و سهولت نصب در این لوله ها میتوان عرض ترانشه را به حداقل رساند که این امر از دو جنبه حائز اهمیت است ، اول اینکه رفتار تقابلی خاک و لوله را مطلوب تر ساخته هزینه های اجرایی مرمت نوار حفاری و مشکلات حمل و عودت خاک های حفاری شده را کاهش می دهد.
  • عمر انبارداری بسیار بالا، در شرایطی که پوشش های مناسب جهت عدم تابش مستقیم آفتاب و امکان جریان هوا در دپوی این لوله ها ایجاد نماییم، قابل دسترسی است و از طرفی دیگر با توجه به امکان انبار داری تلسکوپی سایزهای مختلف داخل هم امکان انبار کردن لوله ها روی هم در این نوع لوله ها وجود دارد سطح مورد لزوم برای انبار لوله ها را کاهش می دهد.
  • روشهای مصنوعیجهت اتصال این لوله ها اعم از انواع جوشکاری و اتصالات مکانیکی می توان استفاده نمود که بسته به شرایط ، سرعت عمل مورد نیاز عملیات اجرایی، استعداد ها و امکانات محلی قابل انتخاب هستند.
آخرین ویرایش در 1396/01/12

اشتراک گذاری مقاله

نویسنده

Super User

درباره ما

سایت لوله مارکت اولین سامانه استعلام قیمت لوله و اتصالات ایران با هدف پیشبرد و ارتقاء سطح علمی کاربران و سهولت در خرید و معاملات مرتبط ایجاد شده است.

آخرین پست ها

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه در جریان تخفیفات خدمات و محصولات ، سمینار ها قرار بگیرید !